”Tasarım Tomtom Sokakta”

.

Ekim ayı demek, İstanbul için dopdolu bir ”Tasarım” ayı demek.

Geçtiğimiz günlerde İKSV Tasarım Bienali- Yaratıcı Mahalleler ve İstanbul Design Week kapsamında, organizasyona paralel olarak  4 gün süren ”Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği vardı.

tomtom etkinlik katılım

Çok uzun saatler ayıramama rağmen, çok keyifli ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız dakikalar yaşadım. 100’ün üzerinde tasarımcı, ürünlerini mağazalarında ve stantlarında sergileyerek, festival havası oluşturmuştu.

20-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen bu etkinliğin amacı; Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını pekiştirmek ve mekana yeni bir soluk getirmekmiş.  Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel önderliğinde kurulan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinin ana sponsorluğunu, Tescilli Markalar Derneği (TMD) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) üstlenmiş.

Ardı ardına dizilen konsept mağaza ve atölyelerin sıralandığı bu mahallede,’ Tasarım’ etkinliği düzenlenmesi pek de sürpriz olmamış zaten bence :)Çeşitli workshop ve sohbetlerin de düzenlendiği etkinlikte, moda, mücevher, dekorasyon, tekstil, yeme- içme gibi alanlarda bir çok stant vardı. Fakat kısıtlı zamanımı, en merak ettiğim markalara ayırmaya çalıştım.

O zaman Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğinde kısa bir tura çıkalım- haydi.

Sokağın girişindeki Manner İstanbul, ilk durağımdı.

Ahşap, seramik, metal, cam eşyalar, ev tekstili ve mobilya gibi ürünleri hem perakende, hem de mekana özel olarak çalışıyorlar.

Mağazadaki her ürün, her detay, her kombin özenle hazırlanmış. Daha mağazadayken, burası için ayrı bir post hazırlamayı kafama koydum ki; bolca görsel aldım:)

Önümüzdeki günlerde, Manner İstanbul yazısı yayında olacak.

DSC01538

 DSC01527

 DSC01554

Kendine özgü çizgileri olan BeMade ‘in el yapımı mavi porselenlerini nerede görsem tanırım sanırım 🙂 Stantlarındaki en sevdiğim ürünleri yine kahve fincanları oldu.

DSC01566

DSC01567

 

DSC01569dfgfg

Göz ve dudak desenini görünce hemen Özlem Tuna Design  beliriyor beynimde 🙂 Tasarımcı, el yapımı porselen fincanları, aksesuar ve atölye çalışmalarıyla yer almıştı.

DSC01579

DSC01581

Mimar Şebnem Buhara ile Banu Çoruh ortaklığında hayata geçen tasarım markası ”Bou Art Design” da etkinlikteydi. Bünyesindeki tasarımcıların ürünlerine de yer veren markanın standındaki mum formundaki aydınlatma, benim favorim…

 

DSC01590

DSC01592

 DSC01595

tomtom sokak, tasarım tomtom sokakta, tomtom sokakta etkinliği, tom tom sokak nerede, tasarım haftası, istanbul design week, iksv tasarım bienali, paralel etkinlik, bahar korçan tomtom sokak, tomtom mahallesi, italyan lisesi, manner istanbul, bou art design, bemade, özlem tuna design

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun