"> soğuk gri sıcak gri dekorasyon

Sıcak Gri & Soğuk Gri Dekorasyon

Gri, dekorasyonda vazgeçilmez bir renk. Çünkü çok iyi biz baz rengi. Kullanmak istediğimiz detayları ön plana çıkarıcı nötr bir ton. Fakat gri renk yalnızca açık ve koyu tonlardan ibaret değil. Ortamda uyandırmak istediğimiz hisse göre 2 çeşidinden birini kullanabiliriz.

Peki nasıl mı?

   Sıcak Gri                                                                               Soğuk Gri

sıcak gri soğuk gri soguk

Sıcak gri, içerisinde sarı tonlar barındıran, kahverengi yansımalara sahip bir renk. Soğuk griye göre ortama daha sıcak bir hava katıyor.

Bebek ve çocuk odalarında da sıcak bir ortam yakalamak için bu tonu kullanmamızda yarar var. Pembe, şeftali ve bebek mavisi tonlarını rahatça kullanabiliriz sıcak gride.

sıcak gri

Sıcak griyle kullanılan aksesuarlarda, en çok altın rengi ve pirinç detayları beğeniyorum ben. Daha sofistike ve lüks bir imza atıyor ortama bu ikili.

yellow-and-grey-bedrooms-round-bedside-table-white-triple-gourd-lamp

Antrasit ve deve tüyü renkleri de sıcak gri ile uyum içerisinde duruyor.

2a4753869addaf7c4bc7564c8a1f3a5e

DESIGN-LIVING-TRENDS-INTERIOR-DESIGN-2016-7

Altın yansımalardan hoşlanmayanlar için, gümüş ve beyaz renk kombinleri de iyi birer seçenek.

38a6fd94e1e9bb53a396b7ab5bec3fe8

Baz rengimiz arka planda sıcak bir fon oluşturduğu için, parlak kumaşlar ve orkide pembesi  detaylar harika bir şekilde ön plana çıkmış. Daha koyu tondaki aksesuarlarla da derinlik hissi oluşturulmuş.

hot grey

hottt

Sıcak gri, bence daha çok cilalı ve yarı mat mobilyalarla harika duruyor.

IMG_4581

LANCASTERS

Soğuk gri ise, içerisinde mavi yansımaları barındıran, mekanda serinlik hissi ve nötr bir yaratan bir ton.

İskandinav stil dekorasyonun basitliği ve dinginliği soğuk griden geliyor bence…

cold grey2

Fosforlu tonlar için çok güzel biz zemin rengi…

cold grey

Altın rengini soğuk gri ile kombinlediğimizde, daha kontrast  bir görüntü elde etmiş oluyoruz ve böylece de daha dramatik bir mekan…

cold greyy

Yeşilin ve canlı bitkinin yakışmadığı bir renk var mıdır? Burada da siyah-beyaz ve soğuk griye başarılı bir şekilde eşlik etmiş.

cold soğuk gri

DSC_1961

Koyu tonlardaki soğuk grileri tercih edeceksiniz, tüm mekanda kullanmamanızda fayda var. Yeterli bir aydınlatma sistemi olsa dahi, tek bir duvarda yer vermek daha doğru bir tercih olacaktır.

fur-home-decor-ideas-for-cold-seasons-12

Chalet Stil dekorasyonun da olmazsa olmazıdır soğuk griler. Adı üzerinde soğuk:).. Mekandaki bu hissi dengelemek için de, kürk detaylar imdadımıza yetişip, ortamı ısıtacaktır.

soguk gri

Bu renkte rustik detaylar da harika duruyor. Özellikle işlenmemiş ham, masif ahşapları çok yakıştırıyorum.

soğukgri

soğuk gri boya

Siyah-beyaz ve soğuk gri…

soğuk gri dekorasyon n

Ve kırmızının en çok yakıştığı ton: soğuk gri… İkisi de birbirinden zıt ama uyum içerisinde.

soğuk gri i

soğuk gri ii

Dekorasyon, boya, boya rengi, dekoratif boya, gri renk, gri renk dekorasyon, gri dekorasyon fikirleri, gri dekor, sıcak gri, soğuk gri, sıcak gri boya, hangi gri, gri çeşitleri, gri türleri, gri boya, gri ev dekorasyonu, dekorasyonda gri renk kullanımı, gri renge hangi renk, gri renk nasıl, gri renge ne yakışır, gri renk dekorasyon nasıl, gri renkte, soğuk gri, sıcak gri, dekorasyon trendleri, gri boya çeşitleri, duvar boyası, duvar boyası gri, gri duvarlar, gri duvar boyası, dekorasyon blogu, sicak gri, soguk gri, dekorasyon yazarı, ev fikirleri, kış dekorasyonu, dekoblog, Gri Dekorasyon Ama Hangisi? Soğuk mu Sıcak mı?

2 Yorum yapılmış
  1. Mrb beyaz ve gold desenli modern klasik karsk tarz dresuarim var acaba nasil bi hali tercih etmeliyim koridorumda.saygilar

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun