Piyalepaşa İstanbul Projesi ve Örnek Daireleri

Merhaba.

Sosyal medyadan takip edenler, geçtiğimiz günlerde Piyalepaşa’da yapımı devam eden ‘Piyalepaşa İstanbul’un detaylarını ve örnek dairesini incelemek için projeyi ziyaret ettiğimizi biliyordur mutlaka.

Piyalepaşa İstanbul; Beyoğlu’nda 82 dönüm arazi üzerine konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağı’ndan oluşan konseptiyle, Piyalepaşa semtinin eski günleri gibi tekrar canlandırma hedefinde olan bir proje.

Bulunduğu merkezi konum itibariyle,  Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika mesafede olup,  D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla da ön plana çıkıyor.

Tasarımı açısından Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyarak,  geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle, şehrin ve semtin siluetini bozmadan onun bir parçası olabilmeyi başarmayı hedefliyor. Yüzde 48’i yeşil alanlardan oluşan  Piyalepaşa İstanbul, 1+1’den 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipteki 760 dairesi, stüdyo, 1+1 ve 2+1, 190 rezidansıyla sakinlerini bekliyor.

Ayrı bir blokta konumlandırılan Rezidans kısmı, sahipleri için her şeyin düşünüldüğü bir hayat sunuyor. Concierge hizmetleri kapsamında; misafir kabulünden uyandırma servisine, temizlik hizmetlerinden bilet teminine kadar 7/24 hizmet almanız mümkün.

Projedeki yürüyüş yolu üzerinde bulunan 2.500 metrekarelik spor merkezinde fitness’tan, basketbol sahasına, yüzmeden pilatese kadar birçok farklı sporu yapma da imkânı bulunuyor.

Fiyatlar ise rezidansta 899.000 TL’den konutlarda ise 832.000 TL’den başlıyor.

Ayrıca Polat imzası taşıyan Piyalepaşa İstanbul’un, özel sektör tarafından hayata geçirilen, en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu biliyor muydunuz?

İç mekan tasarımları 2 farklı stil üzerinden şekillenen projede, modern ve klasik çizgiler üzerinden, açık ve koyu renk skalası arasından isteğinize göre seçim yapabiliyorsunuz.

Her dairesinde ailecek keyif yapılabilecek büyüklükteki balkonları bulunan projede, otopark katında yine her dairenin yaklaşık 4m2 büyüklüğünde özel deposu bulunuyor.

Hazırlanan 3+1 ve 1+1 rezidans tipi örnek dairelerini ziyaret ettiğimiz andan itibaren ilk dikkat çekici özelliği, daire tavan yüksekliklerinin standartın üstünde olması. Yere kadar tasarlanan pencereler ile yüksek tavan birliktelikleri, iç mekanda ferah ve havadar hissi yaşatılmasını sağlıyor.

Salon ve odaların yer-tavan yükseklikleri 2.90 , diğer bölümlerde 3.10 mt‘ ye kadar çıkabiliyor.

Beyaz eşyaları ‘Siemens’ tercih edilen 3+1 dairenin mutfak dolapları parlak lake ve ahşap görünümlü kapaklardan oluşuyor.

33 m2 olan salon tavanında bordürlü gizli LED aydınlatmalar mevcut.

Dairedeki 2 banyonun yer ve duvar seramikleri, Ege Seramik’in yalnızca bu proje için ürettikleri parçalar…

Koridorda bulunan bu kapaklı dolap, bir evin kurtarıcı niteliğinde olan bir alan. Kurutma ve çamaşır makinası, ütü masası, deterjanlar gibi detayları saklayan dolabın üzerinde ayrıca bir yüklük kısmı da bulunmakta.

1+1 Rezidans tipi dairesine girişimizde bizi aynalı bir vestiyer dolabı karşılıyor. Akabinde salon ve mutfağın bir arada kullanıldığı bir yaşam alanına geçiş yapıyoruz.  Beyaz eşyaları, buzdolabı da dahil ‘Miele’ tercih edilen dairenin tavanlarında yine bordürlü gizli led aydınlatmalar mevcut.

Duvar kaplamalarında mermer tercih edilen banyosunda, çamaşır ve kurutma makinasının yerleştirilebileceği bir dolaba da yer verilmiş.

Projenin örnek dairelerini daha detaylı inceleyebilmeniz için, YouTube kanalımızda bulunan ‘Piyalepaşa İstanbul Projesi Örnek Daireleri’ videosuna BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki ‘Konut Projesi’ çekiminde görüşmek üzere.

Sevgiler,

Gülşah…

piyalepaşa istanbul, semt piyalepaşa, piyalepaşa istanbul nerede, ne zaman teslim, örnek daireleri, örnek daire çekimleri, konut projesi tanıtımı ev dekorasyonu dekorasyon fikirleri, mimar, içmimar, ev dekorasyonu, Piyalepaşa İstanbul Projesi ve Örnek Daireleri dekorasyon önerisi, ev turu, ev çekimi, piyalepaşa nerede, dekoblog, dekoblog youtube kanalı

 

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun