Nika Zupanc Tasarımları

Bir süredir tasarımlarını takip ettiğim ve çok beğendiğim genç bir endüstriyel tasarımcıyı tanıtmak istiyorum size. Orta Avrupa’nın güneyi Slovenya’lı Nika Zupanc, kendi ülkesindeki güzel sanatlar akademisinden iyi derecede mezun olan genç bir tasarımcıdır. Buraya kadar her şey normal gelişirken kariyerindeki patlamayı British Council ve %100 Design  London tarafından düzenlenen ‘Yılın Uluslararası Genç Tasarımcısı’ yarışmasında finalist olarak seçilmesiyle yapmıştır.

İlk kez 2008 yılında Milano Fuarı’nda tasarımları sergilenen endüstriyel tasarımcı, 2011 yılında da Milano’da kendi showroomunu açmıştır.

Zupanc’ın en beğendiğim tasarımı ‘Pembe Fiyonklu Sandalye’dir . Dior’un 1947’den beri ikonlaşmış parfümü Miss Dior’un şişesindeki fiyonk figürünü, bu tasarımına yansıtarak dizayn edilmiştir.

Kiraz formundaki aydınlatmaları da gereksiz detaylardan arındırılmış ve büyük boyda olmalarıyla ön plana çıkıyor.
Tasarımları, sade hatlarla birlikte kadınsı çizgileri de barındırıyor.
 Hem organizer hem de çalışma masası
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun