"> Mutfak Halısı Nasıl Seçilir

Mutfak Halısı Nasıl Seçilir?

.

MUTFAK HALISI NASIL SEÇİLİR?

Mutfak halısı deyip geçmemek gerek. Pratikliği, temizliği, dokusu ile size keyifli kullanım da sunabilir, ya da kullanımı eziyete de çevirebilir.

Eğer senin de mutfak halısı seçiminde aklında soru işaretleri bulunuyorsa, bu yazı dosyası tam da sana göre!

 

Küçük detaylarla büyük farklar yaratın!

 

Zamanınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz mutfağınızda ayağınızın altında yumuşak bir halıyla keyifli olduğu kadar stil sahibi bir ortama sahip olabilirsiniz. Bu küçük detaylar hayatınızda büyük farklar yaratabilir. Kullanacağınız halının şekline, boyutlarına, renk ve desenlerine mutfaktaki kullanım alanınıza göre kolayca karar verebilirsiniz.

 *Koyu renkli bir zeminde, mutfağınız küçük olsa da en fazla çalıştığınız alana geleneksel desenli ufak bir halı sererek etkisini güçlendirmeniz mümkün.

* İnce uzun bir alan için yollukları tercih ederek kendi yürüme yolunuzu sofistike biçimde belirleyebilirsiniz.

*Dikdörtgen bir mekânın zeminine ince dokunmuş uzun bir yolluk halı sererek yer döşemesini fazla kapatmadan mutfağı daha geniş gösterebilirsiniz.

* Evinizin kalbi olan mutfaklarda el tezgâhlarında dokunan halı ve kilimler yaşam kalitenizi artıracak.

*Çizgili halı ve yolluklar özellikle mutfaklarda ferah ve geniş bir etki yaratmaları nedeniyle tercih ediliyor.

*Oval ve yuvarlak formlu natürel malzemelerden üretilen halıları sıcak bir ortam yakalamak için tercih edebilirsiniz.

Bazen tek ihtiyacınız olan harika bir halıdır. 

Mutfağınızda canlı, samimi, yaşam dolu bir ortam yaratmak için özgün halılardan faydalanın. Rengârenk yolluklar ve parlak renklerdeki küçük kilimlerle mutfağınızda kişiliğinizi yansıtmanın tam zamanı!

Apex Halı’nın online alışveriş sitesinden bir kaç ürün seçtim bunları daha iyi anlatabilmek adına. Seçtiğim ürünlere ve daha fazlasına ulaşabilmek için  Apex Halı’nın  web sitesine tıklamanız yeterli…

 

Vintage Ruhu

Trendler bu sezon otantik temalı renkli desenleri gösteriyor. Özellikle mutfak gibi çok fazla geniş olmayan mekânlarda Anadolu kilimleri ya da vintage desenli halılarla çarpıcı şık bir dekora imza atmanız kaçınılmaz. Vintage halıları modern mutfaklarda tercih edin.

vintage apex halı 2 vintage apex halı

Patchwork Etkisi

Eklektik bir stil için patchwork desenli bir mutfak halısı edinin.

apex patchwork halı 3 Apex Patcwork2

Elegan Çiçekler

Rustik ve sıcak bir mutfak için iri çiçek desenli bir mutfak halısıyla kır evi tarzına sahip olun.

Apex çiçekli halı apex halı çiçekli

Yumuşak Dokular

Yaz günlerini geri çağıran yumuşak renkli ve dokulu bir mutfak halısına çıplak ayakla basmanın keyfini yaşayın.

apex mutfak halısı seçimi apex mutfak halısı

Geleneksel Motifler

İran’a özgü Acem halılarının sofistike, feminen tarzı mutfağınızı bir çekim alanına dönüştürmeniz için kusursuz bir seçim olabilir.

apex geleneksel motifler mutfak halısı

Cesur Kırmızı Tonları

Kırmızı ve onun tüm cesur tonları retro desenlerle mutfaklarda son derece çarpıcı bir görünüm sergileyebilir.

 apex halı kırmızı apex halı kırmızı2

 

MUTFAK HALISI SEÇİMİNDE PRATİK İPUÇLARI!

 

Mutfağınız için seçeceğiniz halının suya dayanıklı olması ve kolayca yıkanabilmesi dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında gelir.

Yolluk, kilim şeklindeki fazla büyük olmayan mutfak halılarını düzenli aralıklarla dışarıya çıkarıp iyice silkerek toz ve kırıntılardan arındırın. Böylece makineye atıp yıkamak yerine havalandırarak daha uzun sure kullanım imkânına sahip olursunuz.

Kök boyamalı halıların renklerinin solmaması için makinede yıkamak yerine, iyi bir halı şampuanıyla silmek ve havalandırarak kurutmak daha uygun bir kullanım sağlar. Dikkat etmeniz gereken, yaz günleri direkt güneş ışığına maruz kalmamalarını sağlamak.

El dokuması nazik bir mutfak halısı, kullanım talimatlarına göre makinede yıkanabiliyorsa soğuk su tercih ederek hem dokusunu hem de renklerini uzun süre koruyabilirsiniz.

Mutfakta çalışırken halınıza dökülen ufak lekeleri, hemen tazeyken soda ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Natürel dokulu sisal gibi malzemeden üretilen halıları sabunlu su ile silmek ve hafif kuruyunca güçlü bir elektrik süpürgesiyle nemini almak en yaygın ve kolay temizleme şeklidir.

apex halı, apex halı modelleri, apex mutfak halısı modelleri, apex halı blogger, apex halı seçimi nasıl yapılır, halı seçimi ipuçları, halı seçiminde dikkat edilecek noktalar, halı nasıl seçilir, mutfak halısı nasıl olmalı, mutfak halısı seçimi, mutfak halısı modelleri, apex dekoblog, mutfak halısını nasıl seçmeliyiz, dekorasyon önerisi, dekorasyon fikirleri, dekorasyon blogu, ev dekorasyonu, ev fikirleri, dekorasyon yazarı, dekorasyon blogları

    .

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun