Bitkinin de Mumyalanmışı Olur muymuş?

Siz de evinizde canlı bitki yetiştiremeyenlerden misiniz?

Çünkü bitki yetiştirmek, yalnızca arada sırada su vererek olmuyor. Her biri ayrı ayrı rutin bakımlar gerektiriyor. Ve itiraf etmeliyim ki benim bu ritüele son zamanlarda pek sabrım ve zamanım yok.

Fakat bir evde mutlaka ve mutlaka canlı bitkinin olması gerekiyor. Aksi taktirde evimiz, kapısı çekilip gidildiğinde bir yaşam alanı olmaktan çıkıp, içerisinde eşya dolu dört duvardan ibaret kalıyor.

Benim gibi bu sorunu yaşayanlar için, adını daha önce hiç duymadığım müthiş bir şeyden bahsedeceğim.

Mumyalanmış bitkiler….

Evet yanlış duymadınız mumyalanmış bitkiler…

Bunlar; özel tekniklerle stabilize ediliyor ve doğru şartlar sağlanması çerçevesinde suya, güneşe ve bakıma ihtiyaç duymayan %100 organik bitkilerden oluşuyor.

butik-bahce

Gliserin ve gıda boyası gibi işlemlerden geçen Liken yosunu, karayosunu gibi bitki türleri,  7 yıla kadar hiç bir bakım gerektirmeden ve sizi yormadan, mekana hayat katıyor.

 duvar-bahce

Dekoblog’ u takip edenler bilir, 2016-2017 Dekorasyon ve Tasarım Trendleri yazımda bahsetmiştim aslında. Mekan ayırımları ortadan kalkıyor, iç mekanlar adeta bir bahçe ve balkona dönüşüyor, dış mekanlar da evlerimizin içi haline geliyordu. İç mekan bahçeleri de bunu sağlamak için çok güzel bir yöntemdi. Yerli yabancı bir çok fuarda, dikey bahçeler mutfak duvarlarına, salonlardaki konsolları arkalarına yerleştirilmişti.

Dikey-Bahçe

Siz de bu güzelliklere evlerinizde veya ofislerinizde yer vermek isterseniz www.butikbahce.com adresine girebilir, ya da info@vianmoss.com mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

dikey bahçe, dikey bahçeler nasıl, mumyalanmış bitki, mumyalanmış bitkiler, mumya bitki, bakım istemeyen bitki, dekorasyon fikirleri, dekorasyon trendleri, 2017 dekorasyon modası, su istemeyen bitkiler, bakımı kolay ev bitkisi, yosun bitkiler, dekoblog, butik bahçe,

Yorum
  1. su, toprak güneş olmadan nasıl yaşıyor imkansız gibi gelsede bir çok referansa sahip. Yeni nesil dikey bahçeler kavramı olaral http://www.butikbahce.com kutlarım. Dikey bahçe sistemi hayatımıza girmesi dileği ile

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun