"> küçük balkonlar için

Küçük Balkonlar İçin Çözüm Önerileri

Baharın farklı bir kokusu vardır. Hiç bir mevsimde olmayan… Biraz çimen, biraz çiçek, biraz toprak… Doğanın uyanışının kokusudur gökyüzüne yayılan.
Artık güneş daha geç batar, daha uzun günler yaşarız. İster sabah saatleri olsun ister akşam üzeri, insan kendini açık havaya atmak ister.  Kimi zaman bahçelere, kimi zaman balkonlara…
 Bu kokuyu ciğerlerine almak ister. Bazen yoldan gelen geçenleri izlemek isteriz, bazen de manzara görmek ister gözümüz.
Yanında bol köpüklü kahve de olursa tadından yenmez.
Dostlarımız gelir ziyaretlerimize ailelerimiz de. Bu yüzden hiç bir balkon tam anlamıyla yetmez kimseye. Tabii büyük olanlar daha rahat kullanım sağlıyor ama küçük olanlarının da ayrı bir sıcaklığı var.
Peki küçük balkonlarımızı nasıl düzenlemeliyiz ki sıkmadan, bunaltmadan bizlere keyif veren bir mekana dönüşebilsinler?
Öneri 1: Yere yumuşacık puflar atarak hem rahatlığı sağlayabiliriz, hem de toplanma kolaylığı sağlar. Aşağıdaki resimde örneğini görüyoruz.
Öneri 2: Balkon ve bahçeler çiçeksiz olmaz. Peki çiçeklerimizi koyacak yerimiz var mı ki? İmdadımıza sarkıt saksılar yetişiyor. Yerde durmayacağı için sandalye ve masa gibi eşyaların yerini kaplamayacaktır. Birçok yapı markette uygun fiyatlarla bulmamız mümkün. İsterseniz aşağıdaki resimdeki gibi kendiniz de yapabilirsiniz.
Öneri 3: İster basit bir salıncak, ister koltuktan salıncak. Hem keyif verir, hem de alt kısmında depolama imkanı sağlar.
 Öneri 4: Ferforje ve döküm ürünlerle balkonlarımıza Fransız zarafetini taşıyabiliriz. Bu ürünler minimalist yapıda olduklarından fazla yer kaplama gibi bir sorun da yaratmazlar. Özellikle katlanabilen olanları, istemediğimiz zaman bize saklama imkanı da verir.
 
Öneri 5: Ahşap mobilyalar insana sıcak bir his verir. Doğal malzeme olduğundan tam da bahçe ve balkon konseptine de uygundurlar. Yine katlanabilir olanları seçersek, istediğimizde kaldırma fırsatımız olur. Ya da koltuk için aşağıdaki resimdeki gibi bir sandık kullanırsak, depolama alanımız da olmuş olur.
 
Öneri 6: Yarım masalar küçük balkonlar için ideal bir mobilyadır. İşiniz bittiğinde kapatın gitsin…
Öneri 7: Sediri olan bir balkonda akşama kadar oturabilirim. Sizin için de rahatlık vazgeçilmezse, arkanıza bir kaç puf yerleştirerek ve ayaklarınızı uzatarak bu keyfi yaşayabilirsiniz.
Kaynak: Pinterest
2 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun