Kesme Çiçekler ile Mekanlarınıza Baharı Getirin

Erik ağaçları açtı, fırtına yağmur bitti, saatler ileriye alındı derken bahar resmen gelmiş bulunuyor. Bahar aylarında doğanın kış uykusundan uyanmasıyla birlikte güneş de farklı ışıyor, hava da bir başka kokuyor. Evlerde ve işyerlerinde derin temizlikler yapılıp, atılacaklar, toplanacaklar düzenlenip, mekanlara bahar getirilmeye çalışılıyor.
Bence baharın mekanlarımıza taşıdığı en güzel görüntüler kesme canlı çiçekler. Kimi zaman alışveriş dönüşü satın aldığımız bir demet sümbül, kimi zaman bahçemizde yetiştirdiğimiz ortancalarımızdan bir kaç dal, kimi zaman ise yolda ya da çevrede görüp, kesip getirdiğimiz yabani çiçekler odalarımıza doğayı taşıyor.
Kesme çiçekler, aranjmanlar gibi değildir. Doğaldır, kuralsızdır. İçimizden geldiği gibidir. Bu yüzden sunumları da çok gayret sarf etmeden, bize keyif veren cinsten olmalıdır. Pahalı ve gösterişli vazolar aranjman çiçeklere kucak aça dursunlar, kesme çiçeklerin suyla buluşmaları daha minik alanlarda olduğunda, daha samimi görüntüler sergiliyor.
Kimi zaman dekoratif şişelerde…
Kimi zaman kavanozlarda…

 

 
Kimi zaman minik minik dekoratif vazolarda…
Bir dal çiçeğin bile ruhunuzu yenilemesi dileğiyle…
Qhaya Design
Kaynak: Pinterest
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun