İlham Veren Evler ”Semayea”

 Merhaba okuyucum.

Yeni sezon demek, yeni fikirler ve yeni yazılar demek.

Geçtiğimiz bahar aylarında bahsettiğim ‘Dekoblogosfer‘ oluşumu kapsamında, blog ve sosyal medya dünyasından tanınan kişilerin evlerine konuk olma fikrini nihayet hayata geçirme fırsatı buldum.

Bu köşede sizlerle, internet dünyasından tanıdığımız simaların, o çok merak ettiğimiz evlerine hep birlikte konuk olup, ‘dekorasyon hikayelerini’  kendi ağızlarından dinleyeceğiz.

İlk ‘Ev Çekimimizi’  kendi adından izler taşıyan ‘Semayea‘ markasının kurucusu ve sahibi, tasarımcı Sema Özdemir’in zevkle döşediği, aşamalarını samimiyetle anlattığı evine yapıyoruz.

Gelin en ince detayına kadar emek harcanmış evini Sema Hanım’ın ağzından dinleyelim.

 

– Merhaba dekoblog.com okuyucuları. Dekorasyonunu eşimle birlikte ortak beğenilerimizle yaptığımız evimize hoş geldiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, eşimle ben, genellikle koyu tonlardan hoşlanıyoruz. Hazırladığımız temanın da buna uygun olmasını amaçladık.  Fakat  bu renkleri kullanırken de, aynı zamanda karanlık bir ev elde etmemeye çok özen gösterdik.

Renk kombinasyonuna antrasit ve koyu gri haricinde, başka iddialı bir ana renk katmadığımız takdirde donuk bir görüntü elde etmiş olacaktık ki bunu hiç istemiyorduk. Bu sebeple salonun en büyük parçası büyük modern chester koltuğumuzun rengini, yine en sevdiğimiz renklerden- canlı bir mor tonu olan patlıcan morundan tercih ettik.

 image4 copy

 

36. katta oturduğumuzdan ve salonumuzdaki adalar manzarasının kapanmaması açısından da, cam önünde çok beğendiğim bu metal ayaklı pufu kullanmak istedik. Yine ferah bir görüntü elde etmek için de, aynalı sehpa arayışına girdik. Bereketi simgeleyen sekizgen seklinde olan orta sehpamız, hem kullanışlı hem de az yer kaplıyor.

image3 copy

 

Yapımı için 1,5 ay beklediğimiz yemek masamızda, TV ünitemizin  mermer olması sebebiyle (çok boğucu olmaması adına) yine mermer kullanamadık.  Son dönemlerde çok popüler olan ham- işlenmemiş ağaç tablaları araştırdık. Sofra tasarımında masa örtüsü kullanımını çok sevmediğim için, ham ahşabın temizliğe elverişli olmadığını düşündük. Aylarca süren araştırmalarımız sonucu fosil ürünler dikkatimizi çekti. Fosil ürünler, yıllarca fosilleşen ağaçlardan yapılmış olduklarından, gözeneklerini kaybedip bir nevi taşlaşıyorlar. Mermer dokusunda ama ahşap görüntüsünde oluyorlar. Yine uzun araştırmalarımız sonucu internetten Heves Hanıma (HvsTasarım) rastladık. Hazırladığı çelik ayaklı ve fosil tablalı yemek masamızı rahatlıkla, severek kullanıyoruz.

Halılarımız el yapımı vintage halılar… Tüyleri çok kısa, temizliği çok kolay. Koltuğumuzdaki mor renkle kontrast oluşturması için de, tercihimiz  hardal sarısından yana oldu.

image10 copy

 

image14 copy

 

 

Gelelim detaylara…  Detayların bir evi kişiselleştirdiğini düşünüyorum her zaman. Amerika’dan aldığımız el boyaması mavi şişemiz, Chanel ve YSL koleksiyon kitapları, bergamot aromalı Jo Malone mumları, İstanbul’dan sonra bulunmaktan en hoşlandığımız yer –New York silüeti , eşimin bir anısının olduğu klarneti, mottomuz olan ‘believe‘ aksesuarımız…

 

image15 copy

 

image13 copy

 

 

Özellikle yaz aylarında en çok vakit geçirdiğimiz yer olan balkonumuza, o kadar özen gösterdik ki… Köşe oturma grubumuzu, tavus kuşu tüylü yastıklarımızı, aynalarımızı, fenerlerimizi, yapay ağaçlarımızı ve hatta çamaşır kurutma aparatımızı görsel olarak kamufle eden bambu paravanımızı bile severek ve özenle seçtik.

image2

 

 

Untitled-1 copy

 

Untitled-2

 

Eşimle birlikte siyah ve beyaz renklerini hayatın her alanında kullanmayı çok seviyoruz ve yatak odamızın dekorasyonunda siyah rengini vurgulayıcı detaylar seçmeye özen gösterdik.  Şık durduğunu düşündüğümüz için kalabalık bir yastık grubu kullanmak istedik.  Komodinler takım olduğu için, üzerindeki aksesuarların farklı olmasını istedik.

image9 copy

 

image5 copy

 

image6 copy

 

Makyaj masasını da ayna yaptırdık. Ayna aslında kullanımı gerçekten zor bir materyal . Fakat görseli iyi olan bir çok şeyin kullanımı meşakkatli olmuyor mu zaten?

image7 copy

 

image8 copy

 

Evin genelinde sade ama göz dolduran secimler yapmaya çalıştık. Sade ve dokulu parçalarla bütünlüğü yakalamayı amaçladık. Bizim sizlere tavsiyemiz  moda ,trend gibi olgular bir kenara- herseyden önce mutlu olabileceğiniz ve iyi hissedebileceğiniz evler döşemeniz.
Ben ”başak” burcuyum ve ev benim için çok önemli. Çok klişe olacak ama evde vakit geçirmek, evde mutlu olabilmek benim için ilk sırada. Bu sebeple mutlu – huzurlu evler diliyorum herkese …

 

 ( Semayea ev dekorasyon, semayea röportaj, sema sesli röportaj, semayea, semayea dekorasyon, semayea ev turu, dekoblogosfer, dekoblog röportaj, dekorasyon blogu, dekorasyon blogları, ev dekorasyon blogu, ev dekorasyon, ev çekimi, ev çekimi semayea, marka dekorasyon blog )

 

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun