İlham Veren Evler : Burcu BEO

.

Merhaba.

Yeni bir ”İlham Veren Evler” yazımla daha buradayım. İnternet veya sosyal medyada bilinen ve tanınan kişilerin evlerine  ”Ev Turu” şeklinde yaptığımız dekorasyon çekimleri, okuyuculara büyük ilham veriyor. Bu sebeple de büyük ilgi görüyorlar.

Bugünkü evimiz, İnstagram kullanıp, dekorasyona ilgi duyan bir çok kişinin tanıdığı Burcu’ya; nam-ı diğer ”Burcu_Beo” ait. Aslında Burcu hem arkadaşım hem de komşum sayılır. Çekim yaptığımız gün de, Burcu’ya kahve içmek için toplandığımız, masumane bir gündü. Kendimizi ne ara çekim yaparken bulduk hala tam olarak hatırlayamıyorum 🙂

Tanımayanlarınız varsa eğer; Burcu BEO aslında Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olup, uzun bir süre zücaciye ve mutfak ürünleri üretimi yapan aile şirketlerinde, yöneticilik ve hatta tasarımcılık yapmıştır.  Tasarımını yaptığı bir ürünleri, satış rekorları kırıp, yerli-yabancı tasarım yarışmalarında finalist bile olmuştur. Birazdan gezmeye başlayacağınız evini de, aslında temelde yatan bu ”Estetik” yeteneğiyle harmanlamış bence zaten. Genel müdür yardımcılığına, oğlu ‘Efe”ye doğum yapması sebebiyle ara veren Burcu, ”styling” yeteneği olan insanlardan… Çünkü çekim yaparken bile, kadraja giren her bir detayı yeniden şekillendiriyor, farklı detaylar ekleyip kendi imzasını atıyor.

Muhabbetimizde, daha küçük yaşlarında bile, evin ya da bir mekanın en şık köşesinde oturup zaman geçirmekten çok hoşlandığını belirtiyor Burcu.    Bu sebeple ki, o yaşlardan gelen dekorasyon merakıyla, annesinin evinin yenilenmesinde çok emeği varmış. Evlilik döneminde de kendi hazırlıklarına kanalize etmiş bu merakını. Dekorasyon dergilerini araştırarak ve kendi zevkini harmanlayarak hareket etmeyi tercih etmiş. Norveç evlerinin dekorasyon çizgisinden hoşlanan ev sahibimiz ”Bana göre bir evin her bir köşesi, salonu kadar şık ve detaylı düşünülmüş olmalı” diyor.

Salonu, gri ve beyazların ağırlıkta olduğu, aynaların ve aksesuarların ışıltı kattığı bir mekan. ”Salonlarda çok spor görünümleri pek sevmiyorum. Aralara klasik parçalar serpmekten çok hoşlanıyorum” diyen Burcu’ya göre bir mekanda mutlaka ışıltı olmalıymış. 

Kırlentler: Sorella Home

Sandalyeler: Zebrano Mobilya

Duvardaki Çerçeveler; Mudo Concept

Mermer Orta Sehpa: Özel Yapım

Avizeler: Şişhane


Cam Önündeki Dinlenme Koltuğu: Lazzoni

Mum: Diptyque

Büyüteç: MacKenzie Childs

Diğer Aksesuarlar: Beymen Home ve Cerceylan

Duvardaki ferman Burcu’nun annesine ait bir tezhip çalışması

Abajur: Kartell

Sehpa: Eichholtz- Cumba Selection

Sedefli Objeler: Cumba Selection

Kapaklı Mum: Voluspa- Beymen Home

Gümüş Şamdan, Minik Tepsi, Tealight: Mudo Concept

Aynalı Çerçeve: Zara Home

At Figürlü Abajur: Esmer Hediyelik (Kapanmış) Altıncıcadde ve Mudo Concept’te benzerleri mevcut.

Kapaklı Mumlar: Voluspa

Piyano Üzerindeki At Figürlü Mum: Menina İstanbul

Avize: Şişhane

İkili Ayna: Enne Mobilya

Salondan bir bağlantıyla geçilebilen mutfağı bolca ışık alıyor. Cam önünde aynalı bir yemek masası yer alıyor. Hemen önündeki balkonu da, semtin vadi manzarasına hakim.

Damalı Aksesuarlar: MacKenzie Childs

Altın Rengi Metal Aksesuarlar: Michael Aram- Beymen Home

Diğerleri: Zara Home

Koltuklar: Sprambar

Çizgili Vazo: Norveç’ten

Yastıklar: Sorella Home

Evin hemen girişinde misafirleri karşılayan devasa bir Venedik aynası var. Arkası LED şerit aydınlatmalarla desteklenen ayna, taş kaplama bir duvarın üzerinde kullanılmış. Odalara giden koridorda yine bolca ayna mevcut.

Venedik Aynası: Şişhane

Kristal Şamdan: Çin’den alınmış.

Dresuar: Özel yapım

Çiçekler: Euroflora

Gelelim evde en çok vakit geçirilen mekana…

Ev aslında 3+1 olarak gözükse de aslında 4 odaya sahipmiş. Fakat Burcu yan yana olan 2 odayı birleştirip 25 metrekarelik büyük bir oturma odası oluşturmuş. Burası evin yaşam alanı olduğu için de, dekore ederken daha rahat ve konforlu olmasına dikkat etmiş.

”Oturma odasındaki avize benden büyük” desem yalan olmaz galiba 🙂

Avize: Flos

Yan sehpa: Mudo Concept

Perde: Pierre Cardin

Koltuk: Casa Mobilya

Aynalar: Mudo Concept

Duvar Kağıdı: Dreams Wallpaper

TV Ünitesi: Özel Yapım

Buluşmamızın son dakikalarında bu ev çekimini yaptığımız için, diğer bölümlerin çekimi maalesef yetişmedi. Yatak odası, çocuk odası ve banyoları merak edenler de var biliyorum ama onlar da bir sonraki sefere artık.

Burcu’ya ev sahipliği için ayrı, ev çekimi için ayrı olarak teşekkür ediyor, kendisini instagramda @burcu_beo hesabından takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Bir sonraki ”İlham Veren Evler” de görüşmek üzere…

-Gülşah-

 

Burcu mustafaoğlu, burcu beo, burcu beo ev, burcu beo ev dekorasyonu, burcubeo, Burcu_beo dekorasyon ev çekimi, ilham veren evler, dekorasyon blogu, dekorasyon blog, dekorasyon çekimi, ev çekimi, dekorasyon çekimleri, ev dekorasyonu, ev turu, blogger evleri, instablogger evleri, blogger ev, dekor blog, dekor fikirleri, dekorasyon blogları, deko blog, salon turu, mutfak turu, bahçeşehir dekorasyon, dekoblog.com, dekorasyon sitesi, 2018 dekorasyon trendleri,

2 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun