Farklı Metalleri Bir Arada Kullanma Kılavuzu

Merhaba…

Pirinç, gümüş, çelik, bronz, krom, bakır, altın…

Metal aksesuarlar ve metal detaylı mobilyalar bir çoğumuzun beğenisini kazanmış durumda.

Fakat tüm ev, yalnızca altın veya gümüş detaylarla bezenince, hiç de hayal ettiğimiz bir sonuç çıkmıyor ortaya. Çünkü bunun da, yani metallerin kullanımının da bir algoritması var.  ”Altın detayları seviyorum” deyip de, tüm evi baştan aşağıya altın rengine bürümek, görsel bir felakete sebep olabilir.

Bu felaketi önlemek için her objeyi aynı metalden seçmemeli, farklı metalleri birbirleri ile kombinlemeyi öğrenmeliyiz. Böylece sonuç, mekana felaket değil, karakter getirir.

Peki bunu nasıl başarabiliriz?

 • 2 ya da 3 çeşit metal çeşidi belirleyin kendinize.. Gri, sarı, bakır ve siyah renk çeşitlerinden hangilerinin size hitap ettiğini ve mekanınıza uyacağını keşfedin.
 • Farklı metalleri eşit şekilde dağıtmak yerine, vurgulamak istediğiniz bir metal çeşidini belirleyin ve ona daha çok yoğunlaşın. Diğer metal çeşitleri mekanınızda yan rol oynamalılar. Bunun dağılımı 3+2+1 yada 3+1+1 şeklinde olabilir.
 • Siyah renk 3. metal seçimi için her zaman iyi bir seçenektir. Kroma da, altına da, pirinç detaylara da çok başarılı bir partner olur.
 • Mobilya ve aksesuarların stil uyumları çok önemlidir. Siyah endüstriyel tarz  bir aydınlatma ile son derece modern krom bir sehpa birbirine pek uymayacaktır. İlk önce stilinizi belirleyip, yer vereceğiniz metalleri, bu ruha göre şekillendirin.
 • Bazı ürünlerde, 2 metali birlikte kullanabilirsiniz. Mesela metal bir sehpada siyah-sarı ikilisini, veya siyah-krom ikilisini aynı anda değerlendirebilirsiniz.

farklı metalleri bir arada kullanma kılavuzu, metalleri birlikte kullanma, metaller birlikte nasıl kullanılır, metal eşyalar nasıl kullanılır, metal eşyaları kombinleme, pirinç, gümüş, krom, bakır, altın rengi aksesuarları bir arada kullanma, dekorasyon, dekorasyon yazarı, dekorasyon blog yazarı, dekorasyon blogu, dekorasyon bloggerı, dekorasyon blog, ev dekorasyonu, dekorasyon fikirleri, deko blog, dekor blog, dekorasyon  blogger, ev fikirleri, dekorasyon fikirleri, iç mimar, mimar, mobilya, dekorasyon influencer

Yorum
 1. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (www.dekoblog.com/farkli-metalleri-birarada-kullanma-kilavuzu.html) Kullanım Kılavuzu hizmetlerimizle ile ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link ( https://www.protranslate.net/tr/turkce-rusca-ceviri/  ) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle??

  Teşekkürler
  Ahmet KORKMAZER
  Marketing Specialist
  marketing@protranslate.net
  http://www.protranslate.net

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun