"> Sofistike dekorasyon

Etkileyici ve Sofistike Mekanların Sırrı : Koyu Renkler

Bir mekanın dekorasyonunda kullanılan koyu renkler, ortamı çok daha davetkar ve sıcak kılar. Özellikle de yatak odası ve salonlarda…

Peki mekanlarımızı dekore ederken koyu renkleri doğru bir şekilde nasıl kullanabiliriz?

Düzenlemesini yapacağımız mekanın ister zemin döşemesinde istersek de duvar renginde koyu ton kullanımımız, diğer öğeler için fon oluşturacaktır. Bu seçim aksesuarlarımız, duvar panellerimiz, şöminemiz gibi dekoratif öğelerimizi ön plana çıkarmamıza yardımcı olacaktır.

Fakat burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta doğru aydınlatma olmalıdır. Mekanımızda yapılacak aydınlatmanın yetersiz olması bize basık, karanlık, küçük ve iç karartıcı bir alan izlenimi verecektir.

Bu sebeple, aydınlatma ekipmanlarımızı tavanın tek bir noktasına yerleştirmek yerine, spot ışık, aplik, abajur, lambader ya da mobilya arkalarına yerleştirilmiş led ışıklandırmalarla desteklememiz gerekmektedir.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun