Dekorasyonda Tavus Kuşundan İlham Alın

Ben tam anlamıyla bir tavus kuşu hayranıyım. Duruşundaki ihtişamıyla ve renkleriyle hem doğanın bir parçası, hem de aklın yetemeyeceği kadar mükemmel duruyor.
 Tavus kuşu, görkemiyle geçmiş uygarlıklardan bu yana da  kendinden çokça bahsettirmiştir. Antik Yunan’da tanrıça Hera’nın simgesi olup, tanrıçaya hizmet eden çok gözlü dev Argos, Hermes tarafından öldürülünce, tanrıçanın devin gözlerini tavuskuşunun kuyruğuna serptiğine inanılır. İslam inancına göre de bolluk, mutluluk, refah gibi iyi kavramlarla özdeşleşmiştir.
 
Gelelim bu sülün familyasından olan ihtişamlı kuşun görselliğinden faydalanmaya. Kuyruğundaki renklerinde mordan, laciverte, maviden yeşilin her tonuna ve hatta sarılara kadar olan renk kartelası, dekorasyon için bizlere ilham veriyor. Özellikle bu bahar ve yaz aylarında evlerimizdeki donuk renklerden kurtulabilmemiz için bizlere yardımcı olmaya birebir. İster tavus kuşunun renginden isterseniz de formundan yararlanın, ama mutlaka mekanlarınızda bu renk kombinlerine yer vermenizi öneririm.

imaginative-blue-home-decor-peacock-blue-home-decor-peacock-blue-home-decor
tablescape
peacock_centerpiece
peacockbluedeskelledecorthumb1
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun