DekoBlogosfer: ‘Ustagiremez.blogspot.com’

Dekoblogosfer tanışmaları dur durak bilmiyor. Okuyucularımızın ve bizlerin, buradan röportaj veren yazarları daha yakından tanıması, herkesin herkesi gizli kapaklı takip etmesindense ortak bir platformda buluşmamız sizce de daha yalın ve içten değil mi?
Eğer sen de bir dekorasyon blogger ı isen ve bu köşede seni tanımamızı istiyorsan bana info@dekoblog.com mail adresimden ulaşman yeterli.
Ayrıca ‘Dekoblogosfer’ süprizleri ve gelişmeler pek yakında…
Takipte kalın
Gelelim bugünkü konuğumuza… Aslında meslektaş olduğumuz ve ”ustagiremez” bloğunun yazarı sevgili Arzu, uzun yıllardır bir blogosfer üyesi. Haydi kendisini tanımaya başlayalım.
 orq

1- Merhaba sevgili Arzu, seni biraz tanıyalım mı?

Merhaba, ismim Arzu Pınar Demirel. İletişimciyim. Kurumsal hayattan sonra, 2013 yılında Headline İletişim’i kurdum. İletişim danışmanlığı ve koçluğu yapıyorum. Sanırım Türkiye’deki ilk bloggerlar arasında yer alıyorum. Yazılarımı paylaştığım Birdenbireyle başlamıştım. 5 yıl önce de Usta Giremez’i açtım.

 

2- Blogunun ismi nereden geliyor? bir hikayesi var mı?

Evimi komple yenilemeye kalktığımda, ustalarla pek de hoş olmayan deneyimlerim oldu. Yerlerin yamuk olmasından, mutfak tezgahının yüksek yapılmasına kadar; pek çok aksaklık yaşadım. Bana olanlar, size olmasın düşüncesiyle yaşadıklarımı Evim Dergisi’ne ”Usta Giremez” başlığıyla yazdım. Yazı ilgi görünce iki yıla yakın bir köşem oldu Evim’de. Beraberinde Usta Giremez blogunu da açtım.Zamanla doğru usta seçmeyi ve işleri kontrol etmeyi de öğrendim. Blogda da artık ustalara yönelik tüyolardan çok, güzel dekorasyon fotoğrafları paylaşıyorum.

 

3- Sence bir blogu ‘okunulası’ yapan şey nedir?

Samimi olması ve insanın ruhunu yansıtması. Blogları dolaşmayı çok seviyorum. Takip ettiğim bloglar genellikle suni, gösterişli ve poz verir gibi değil de, gerçek hayatları yansıtanlar oluyor.Dekorasyon bloglarında da, stüdyo fotoğraflarından çok, dağınık bile olsa gerçek evlere göz atmayı tercih ediyorum.

 

4- Evindeki en sevdiğin oda-yer ???

Oturma odam. Beyaz, puf puf Mudo Concept kanepem, Ikea’dan beyaz kütüphane ve bol miktarda kitap, orkideler ve televizyon var bu odada. Mavi yastıklar ve mumlar renk katıyor biraz. Bu beyaz ve küçük odada kendimi çok huzurlu hissediyorum.

 

5- Sana kendini mutlu hissettiren 3 şey?

Anlaşıldığımı ve sevildiğimi hissetmek, yurt dışına çıkmak, yepyeni bir şey öğrenmek.

 

6- Şu an gözünü kapadığında orada olmak istediğin şehir neresi peki?

New York… Çok özledim. İş hayatına ara verip, tekrar öğrenci olmak için gitmiş ve bir süre orada yaşamıştım. Döndüğümden beri burnumda tütüyor diyebilirim. Canlılık ve özgürlüktü orada hissettiğim. Geri geldiğimde, inşaat şantiyesine dönmüş bir İstanbul oldu beni bekleyen.

 

7- Kış mı? Yaz mı?

Bahar desem, ne üşüyor, ne terliyorsun. Sokaklarda istediğin gibi dolaşabilirsin.

 

8- Dekoblogosfer hakkında ne düşünüyorsun?

Türkiye’deki dekorasyon bloggerları olarak bir araya gelmemizin çok iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Dekorasyon hayata tat katan bir alan. Bloglarımız da büyük ilgi görüyor. Bir arada etkimizi de yükseltebilir, keyifli projeleri hayata geçirebiliriz. Bu güzel fikir için sizi tebrik ederim.

 

Sevgili Arzu’ya zaman ayırıp, konuk olduğu için tekrar teşekkür ederim.

Siz de eğer bu köşede röportajınız yayınlansın istiyorsanız info@dekoblog.com dan bana ulaşmanız yeterli…
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun