DekoBlogosfer: İf You Want To Be All

‘Dekoblogosfer’ ailesi gün geçtikçe büyüyor.

Her gün daha önce hiç rastlamadığım farklı farklı bloglarla ve yazarlarla tanışıp, onları hem okuyucularla hem de yazar arkadaşlarımla paylaşmaktan çok büyük mutluluk ve keyif duyuyorum.

Bugünkü konuğum ise yine son aylardaki keşfim, If You Want To Be All   ve yazarı sevgili Ersin

Kendisini ben yeni keşfetmiş olsam da, özellikle ahşaplara uyguladığı ‘Kendin yap’ çalışmalarıyla kısa sürede nam salmış durumda.Blogu bir kere ziyaret ettikten sonra, kısa sürede müdavimi olup çıkıyorsunuz zaten 🙂

Kendisi de sitesi gibi samimi ve sıcak kanlı olan sevgili Ersin’i hemen tanıyalım o zaman…

ersin

Merhaba Ersin, biraz kendinden bahseder misin?

Gülşah merhaba, Cumhuriyet’in 69. Yıldönümü sabahında Bursa’da doğdum.  Bursa’da İşletme Bölümü okudum. Şuan halihazırda yine Bursa’da bir inşaat şirketinde çalışıyorum. Evet hala Bursa’dan sıkılmadım! Onun dışında freelance olarak görsel danışmanlık-dekoratörlük ve mümkün mertebe zaman yaratarak blog yazarlığı yapıyorum.

Blog yazma fikrin nasıl gelişti?

   Daha öncesinde kişisel bir tumblr hesabım vardı. Ancak “IFYOUWANTTOBE” adlı dekorasyon bloğunu açmam; “All Good Things” yazarı Sevgili Emel Hanım sayesinde oldu. Bilenler muhakkak çoğunluktadır, onlar ailece “el yapımı” işlerinde çok meraklı ve başarılılar. Bende yaptıkları bir proje hakkında bilgi almak için mail atmıştım. Onunda çok sıcak geri dönüşü sayesinde, tanışma fırsatımız oldu. Biraz kendimden bahsedince, direkt olarak blog açmamı söyledi. Akabinde 5-6 ay sonra “IFYOUWANTTOBE” doğdu.

Sence bir bloğu ”okunulası” kılan şeyler nelerdir?

  Öncelikle özerklik olduğunu düşünüyorum. Güncel etkileşimler muhakkak olabilir, ancak bu basmakalıp görsel ve konulara dönüşmemeli. Onun dışında yaratıcılık ve farklılık benim için, bloğu okunulası kılan odaklardan bir kaçı diyebilirim.

Evinde en sevdiğin köşe neresi?

  Şu sıralar dinlenme-oturma odam diyebilirim. Malum yapılan değişiklikler, orayı beklediğimden çok daha üste taşıdı. Aslında genel olarak evimi seviyorum. Çünkü her köşenin ruh hali, anlamı farklı benim için.

Bu aralar sıklıkla dinlediğin şarkı hangisi?

  Carla Bruni- Quelqu’un m’a dit

Küçükken ne olmak isterdin?

  Açıkçası, bir şeyler olma fikri beni hep yorardı. O an nasıl mutluysam ve hayatın getirileri neyi gerektiriyorsa çok düşünmeden onu yapmak isterdim. Şuanda da tam onu yapıyorum!

Fırsatın olsa şu an neyi değiştirirsin?

  İtalya’da yaşamak için, neyi değiştirmem gerekiyorsa 🙂

Peki DekoBlogosfer hakkında ne düşünüyorsun?

  Ayrıştırmadan, birleştirme misyonunu sevdim! Hepimiz için yararlı olacağını düşünüyorum. Bana da yer verdiğin için, ayrıca çok teşekkür ederim.

DekoBlogosfer: İf You Want To Be All

3 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun