"> cena deco

Nişantaşı’nda bir showroom: Cena Deco

Merhaba

Geçtiğimiz günlerde Fulya’dan Nişantaşı’na olan gezimden bahsetmiştim sosyal medya hesaplarımda. İşte o gün keşfettim Cena Deco’yu…  Amerikan Hastanesi’nin kapısından çıkıp sağa döndüğünüzde, tam karşınızda sizi çağırıyor ziyaret etmeniz için.

Peki içeride ne mi var?

Cena Deco , Seed Design aydınlatma ürünlerini, ayrıca 3Co el yapımı porselen sofra ve dekoratif ürünleri bünyesinde bulunduruyor.

Aslında marka hikayesi, marka sahibi Cem Garagon ve Tayvanlı eşinin evliliği ile başlıyor. Az önce bahsettiğim ürünler de tamamıyla Asya tasarım markaları zaten.

cena4

Seed Design tasarımı olan aydınlatma ürünlerinde, tasarım ve mekanik birlikteliklerine önem verilmiş. Ayrıca her ürünün de bir hikayesi var. Mesela ‘Dodo’ isimli (alt görsel) aydınlatma, ”dodo kuşunun boyun bükümünden” esinlenerek tasarlanmış.

DODO-S31

cena5

Çok fonksiyonlu bir tasarımla karşı karşıyayız. Aşağıdaki abajur, hem sehpa görevi üstleniyor, hem de kendi bünyesindeki usb kablo sayesinde bize, kablo karmaşası yaşamadan pratik bir çözüm sunuyor.

cena2

Ortadaki masada ise 3Co tasarımı olan ve el işçiliği ile üretilen porselen servis takımları bulunuyor. 5 ayrı kıtada farklı farklı restoranlarda sunum ekipmanı olarak kullanılıyormuş bu ürünler. Yalnızca 3 renkten üretiliyorlar ve istenilen şekilde kombinlenebiliyorlar.

20160212_154106

cena

İncecik ve  hafif kusurlu… El işçiliği ve zanaat kokuyorlar buram buram.

20160212_153600

Marka ve ürünler hakkında bilgi almak isteyenler  web sitelerine  göz atabilir, yolu Nişantaşı’na düşenler ise  Sezai Selek sokak üzerinde bulabilirler showroomu…

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun