"> Büyükyalı İstanbul Projesi, Örnek Daireleri...

”Büyükyalı İstanbul” Projesi, Örnek Daireleri…

.

Merhaba

Konut projelerini ve örnek dairelerini ziyaret etmeyi çok seviyorum. Hem projeler hakkında bilgi alıyor hem de iç mekan dekorasyonu hakkında ilham doluyorum.

Geçtiğimiz hafta,  Kazlıçeşme sahil yolu üzerinde yapımı devam eden ”Büyükyalı İstanbul” projesinin örnek dairelerinin basın lansmanı gerçekleşti. Lansmana yetişemedim ama örnek daire çekimini kaçırmak olmazdı.

Proje Özak GYO, Ziylan Group ve Yenigün İnşaat’ın güçlerini birleştirmesiyle ve Emlak Konut güvencesiyle ortaya çıkıyor. Örnek daireler, lüks konut ve otel tecrübesine sahip Metex ve Arketipo ile birlikte Özak GYO Ekibi tarafından tasarlanmış. Farklı beklentilere hizmet edebilecek fonksiyon ve gustoda, en iyi kalitede tekstil ve aksesuarlar kullanılarak döşenen örnek dairelerin dekorasyonu, sektörün tanınmış isimlerinden, tasarımcı Müge Krespi tarafından yapılmış.

Proje Kazlıçeşme sahil yolu üzerinde bulunuyor. Bu kadar büyük ve kapsamlı bir projenin şehir içerisinde yer alması çok sık rastlanılan bir durum değil. Kara ve deniz ulaşımının mümkün oladuğu proje Avrasya tüneline de yakın aynı zamanda.

Farklı yaşam biçimlerine cevap verecek şekilde 4 konseptte tasarlanan Büyükyalı’nın örnek dairelerinde, üstün kalitenin yanı sıra zamansız bir tasarım anlayışının modern ve klasik yorumları görülüyor.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Konut projelilerinin örnek daire tasarımları, projenin genelde en büyük ve gösterişli dairesine çalışılır, mekan çok şık bir şekilde dekore edilip servis edilir. Ortamın büyüsüne kapılan alıcı, projeden bir daire edinmek ister ve herhangi metrekareden birini satın alır. Aldığı evin hayali ile aylarca mutlu olur. Ta ki proje bitip, daireyi teslim alana kadar.

Tabii ki yapılan sözleşmede, dairenin iç tasarımı hakkında detaylar mevcuttur fakat bazı projeler var ki, insana tam bir hayal kırıklığı yaşatıyor.

Büyükyalı İstanbul projesini gezmeye başlamadan önce ilk öğrenmek istediğim konu da buydu işte. Gezdiğim her bir dairenin iç tasarımında yer-duvar ve tavan kaplamaları her şey dairelere birebir yansıyormuş. Hatta daha da ötesi, bu detaylar kişiselleşebiliyormuş. Yani mermerleri, kapıları, çıtalar, duvar kaplamalarını, size sunulan kartelalar içerisinden seçip değiştirebiliyorsunuz.

İçmimarlarına en baştan, istedikleri gibi hayal etme ve tasarlama esnekliği sunulmuş. Bu esneklik o kadar geniş ki, projenin mutfak bataryalarından soda temin edile biliniyormuş.

 “Büyükyalı, günümüzün emlak projeleri arasında, bulunduğu bölge, müthiş deniz manzarası, ulaşım kolaylığı ve tarihi değerlere olan saygısıyla farklı bir konumda yer alıyor. Hedef kitlenin beklentilerinin doğru okunarak kurgulandığı ve bunlara cevap verecek altyapıların iyi düşünüldüğü böylesine özel bir projede yer almak, çok keyifli ve heyecan vericiydi. Ben ve ekibim, projenin konseptini dikkate alarak, örnek dairelerde hedef kitlenin beklentilerine cevap verecek bir dekorasyon yaklaşımı sergiledik. Dairelerin tasarımında karşımıza çıkan ‘kişiye özel’ detaylar bize de ilham verdi. Döşemelik kumaşlardan yatak örtülerine, çarşaf işlemelerinden aydınlatmalara ve sunulan konseptleri destekleyen en ince detaylara kadar, titiz bir çalışma uyguladık. Göz alıcı renk uyumlarında en iyi kalitede tekstil ve aksesuarları kullandık.” diyor tasarımcı Müge Krespi.

Lafı daha fazla uzatmayıp, çok büyük bir emeğin sarf edildiği örnek dairelerine sizi götürmeme ne dersiniz?

4,5 + 1 Golden Quartz Tasarımı Daire

DSC02752

DSC02755

DSC02761

DSC02770

DSC02783

DSC02785

DSC02794

DSC02797

DSC02803

DSC02805

DSC02813

DSC02848

DSC02907

DSC02910

DSC02933

3+1 Örnek Daire

DSC02638

DSC02661

DSC02647

DSC02749

DSC02668

DSC02684

DSC02710

3+1 Daire

DSC02537

DSC02540,

DSC02560

DSC02563

DSC02569

DSC02579

  DSC02677   DSC02699

2+1 Örnek Daire

DSC02598,

DSC02599,

DSC02606

DSC02608

DSC02612

DSC02617,

DSC02625

DSC02630

    DSC02614

”Büyükyalı İstanbul” projesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler, basına servis edilen bültenlerine aşağıdan ulaşabilirler.

Büyükyalı İstanbul Projesi Hakkında

Emlak Konut güvencesiyle, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, dünya standartlarında bir “yeni şehircilik” projesini, Büyükyalı adıyla hayata geçiriyor. “İnsan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alan, sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı’nın konseptini; yaya konforu, geleneksel mahalle kültürü, renkli sosyal yaşam, kültürel çeşitlilik, kalite, sürdürülebilirlik gibi değerleri bir araya getiren ve projenin “iyi yaşam” vizyonunu destekleyen “yeni şehircilik” akımı oluşturuyor.

Toplam 111 dönümlük arazide yükselecek Büyükyalı’da, 810 ünite satışa sunuldu. Yaşamın 2019 yılında başlamasının planlandığı Büyükyalı’nın mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor.

Projede farklı konsept ve büyüklüklerde konutlar, otel ve otelle birlikte işletilecek markalı rezidans konutlar yer alıyor. Ayrıca, ticari, sanatsal, kültürel ve sosyal tesislerle çocuk alanlarının yer alacağı kiralanabilir sosyal alanlar bulunuyor.

Şehrin, markalı projeler ve devlet yatırımlarıyla çehresi değişen ve yüksek değer artışı kaydeden bölgesi Kazlıçeşme’de yer alan Büyükyalı, sunduğu yüksek yatırım potansiyeliyle  de dikkat çekiyor. Nitelikli spor merkezleri, okul ve üniversitelerin yer aldığı bölge; yeni konut, marina, otel, alışveriş merkezi, hastane ve altyapı projeleriyle her geçen gün gelişmeye ve yatırım cazibesini korumaya devam ediyor.

Şehrin tüm ulaşım akslarının merkezinde yer alan Büyükyalı’da bu özelliklere, deniz ve ulaşım kolaylığı da ekleniyor. Özel deniz taksi ulaşımının yanı sıra kara ve raylı sistemin tüm alternatiflerinin kullanılacağı Büyükyalı, Tarihi Yarımada’nın yakınında, Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Marmaray, banliyö hattı, 8 şeritli yeni sahil yolu ve deniz ulaşımı imkanlarını bir arada sunan ulaşım olanaklarına 2016’nın sonunda, İstanbul’un Asya ve Avrupa Yakası’nı tüp geçişle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayan Avrasya Tüneli de ekleniyor.

Büyükyalı’nın yükseldiği, geçmişte askeriye tarafından tank bakım atölyesi olarak kullanılan arazide, 1900 yılından önce inşa edilmiş, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1985’te “eski eser” olarak tescillenmiş yapılar bulunuyor. Bu binaların; kültür-sanat merkezi, sergi alanı, müze, çocuk kulübü, yeme-içme alanı ve moda-sanat atölyesi olarak değerlendirilmesi planlanıyor. Büyükyalı’ya İstanbul’un kent dokusunu katacak tarihi yapılar, kültürel ve sosyal aktivitelerle canlandırılarak, günlük hayatın bir parçası haline gelecek.

dekorasyon, dekorasyon blogu, ev dekorasyonu, dekorasyon trendleri, dekorasyon fikirleri, dekorasyon bloggerı, dekorasyon blogger, blogger, dekorasyon yazarı, ev dekorasyon blogu, dekorasyon blogları, dekoblog, dekoblog.com, dekoblog yazarı, konut projeleri, fiyatları, büyükyalı istanbul kazlıçeşme, büyükyalı istanbul iyi yaşam,  konut projesi, büyükyalıda iyi yaşam, büyükyalı bir deniz semti, büyükyalı istanbul örnek daireleri, büyükyalı istanbul organizasyon, büyükyalı istanbul ev, ev alırken dikkat edilecek, büyükyalı istanbul nerede, konut proje arı, konut proje örnek daire, örnek daire dekorasyonu, büyükyalı İstanbul örnek daire lansmanı, büyükyalı örnek daire çekimi, büyükyalı kazlı çeşme Zeytinburnu sahil, blogger etkinlik, dekorasyon çekimi, dekorasyon dergisi, dekorasyon editörü

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun