BODRUM MAVİSİ İLE EVİNİZİ BODRUM’A TAŞIYIN

Merhaba.

Sonunda yaz geldi sayılır. ‘Yaz’ demek ‘Deniz’ demek tabii ki.

Bence Bodrum‘da yaz bir başka, tablo gibi. Güneş bile bir değişik vuruyor denizine. Daracık Bodrum sokaklarına, mavi kapılı bembeyaz evlerine, her yerden fışkıran begonvillerine, sivrisineklerin düşmanı cam önü fesleğenlerine bayılmayan var mıdır acaba?

Ama bence Bodrum’u efsane yapan, o ilham veren mavi kapılı ve pencereli evleri.

Küçük verandaları olur genellikle şöyle 2 sandelyelik bir masanın sığacağı gibi, girişte hemen çömlek saksılarda sardunyalar karşılar gelenleri. Begonviller mi? Onlar çatıya kadar dolanmayı severler genellikle.

Kat kat sıvalı evler, güneşin kavurucu etkisini bir nebze olsun savuşturmak için bembeyaza boyanırlar. Bazen de sıcaktan etkilenmemek için yapılan taş evler çıkar insanın karşısına. İçleri buzdolabı gibidir resmen.

Aslında kapı ve pencerelerin niçin bu maviye boyandığını biliyor musunuz peki?

Akreplerin mavi rengi, kan kırmızısı olarak algıladıkları ve ateşi çağrıştırdığı için, evleri akreplerden korumak amacıyla kapıları ve pencereleri bodrum mavisine boyuyorlar.

Siz de bu atmosferi evinize taşımak için bodrumun mavisinden, beyaz duvarlardan, hasır ve ahşap mobilya ve aksesuarlardan, cam objelerden, terracotta saksılardan,  gerçek veya yapay begonvillerden yardım alabilirsiniz.

Yeter ki oluşturacağınız ortam, dergi ve kataloglardan fırlamış gibi olmasın. Doğal ve fazla uğraşılmamış bir görüntü yakalasın.

bodrum mavisi, bodrum stili evleri, bodrum evleri, mavi dekorasyon, mavi renk dekorasyon, bodrum ev dekorasyonu, dekorasyonda mavi, bodrum mavisi, dekorasyon trendleri, dekorasyon blogu, ev dekorasyon blogu, ev dekorasyonu, dekorasyon yazarı, dekorasyon editör, dekorasyon blogger, dekorasyon blogu, dekorasyon bloggerı, bodrum ev iç mimar, yaz dekorasyonu, yazlık ev dekorasyonu, blog  projeleri, blog tanıtım yazısı, ev dekorasyonu, dekorasyon tanıtım yazısı, dekorasyon marka tanıtım, dekorasyon reklam yazısı, blog reklamı, ev dekorasyon blogu, bodrum mavi dekorasyon, bodrum,  dekorasyon blog

Yorum

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun