Fas Stili Dekorasyonu İçin İpuçları

 

Büyüleyici denizi, göz alıcı günbatımları, zengin baharatları ve kavurucu çöllerinden gelen renklerin harmanlamasıyla cümbüş etkisi yaratan Fas stilini evlerimize taşımak hiç de zor değil.

Renk paletinin bir çok tonunun kullanıldığı bu stilde, egzotik bitkiler, seramik karolar, kontrast renklerdeki ipek kumaşlar, ışıl ışıl fenerler, rengarenk yastıklar, gümüş ve pirinç tepsiler, 8 köşeli Fas yıldızı desenli çerçeve ve aynalar bize yardımcı olacaktır.

Yere yakın olarak konumlandırılmış alçak yatak ve puflar, canlı desenli el örgüsü halılar, mutfak ve banyolarda kullanabileceğiniz mozaik kaplamalar gibi ince işçilik gerektiren çini ürünleri, yaldızlı kabartmalı aksesuarlar da, bu stili oluşturacak  diğer özellikler.

 
 
 
 
 

 Tabii yukarıdaki görüntüleri evlerimizin tümüne uygulamak biraz cesaret ister. Fakat bir kaç aksesuarla da mekanlarımızda mini bir ‘Fas atmosferi’ oluşturabiliriz.

Bunun için aşağıdaki maddelere dikkat etmemiz bile yeterli olacaktır.

– Yüksek yataklar ve koltuklar yerine yere yakın konumlandırılmış rahat sedirler ve puflar.

– Pirinç, bakır ve gümüş aksesuarlar

– Lambader ve abajurların yerine fener formlu aydınlatmalar

– Kubbe biçiminde aynalar ve çerçeveler

– Müchever renklerinde yastıklar

– Uzun boylu bir saksı bitkisi

– Zeminlere uygulanacak desenli fayanslar ya da koyu renk ahşaplar

– Gold tonlarda metal yan sehpa

 
 
 
 
 
 Kaynak: Pinterest
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun