Bir Banyo, Konforlu Bir Yaşam Alanına Nasıl Dönüşür?

.

Yaşam şeklimiz yıllar içerisinde, git gide değişime uğruyor.. Bu da bizim evlerimizden veya yaşam alanlarımızdan olan beklentimizin farklılaşmasına sebep oluyor.

Mesela banyolar yıllar öncesinde, yalnızca amaca hizmet eden ‘ıslak hacim’ li mekanlar olarak kabul edilip, pek de önemsenmezken, günümüzdeki tanımları daha farklı bir noktaya geldi.

Günlük stresin veya iş hayatının yorgunluğunu atabildiğimiz, görsel duyularımıza hitap eden, içerisinde çok daha fazla zaman geçirdiğimiz mekanlara dönüştüler.

Gönye Proje Tasarım ortaklarından Mimar Yelin Evcen, bu değişimi şöyle açıklıyor:

        – Şehir yaşamında evde fazla zaman geçiremeyen kullanıcıların, güne ilk başladıkları ve gün bitiminde ise evde ilk uğradıkları yer olan banyoların, artık kullanıcılarına temel ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde, konfor sunan, ambiyansı ile rahatlatan, içinde bulunmaktan ve zaman geçirmekten keyif alınan mekanlar olması gerektiğini belirtiyor ve banyoların bir ‘yaşam alanı’ olarak kurgulanabileceğini ifade ediyor. –

Peki  banyolar, yalnızca birer ”bölme” olmalarının dışında nasıl birer ”konforlu yaşam alanı” olabilirler?

Ahşap Kaplamalar ve Duvar kağıtları: Tasarımda sadece soğuk görünümlü ıslak hacim öğelerinden öte, daha sıcak bir etki oluştururlar.

Detaylar: Şık ve kullanım kolaylığına sahip armatürler, sessiz gömme rezervuarlar, küçük birer detay olmalarına karşın, büyük etki yaratırlar.

Aydınlatma: Aplikler ve gizli ışıklarla sağlanabilecek, gözü yormayan doğru aydınlatmalar kullanarak, banyolar konforlu yaşam alanlarına dönüştürülebilir.

Teknoloji: Banyolar teknolojik ürünler sayesinde, sadece kendi fonksiyonunu yerine getirmenin yanında, evlerin içindeki küçük spa alanları gibi, arınma ve rahatlama mekanlarına dönüşüyor. Koku ve ışık efektleriyle farklı atmosferlere dönüşebilen duşların çoğalan alternatifleri, çok fonksiyonlu akıllı klozetler, dokunmatik ekran özellikli banyo aynaları gibi teknolojik ekipmanlar sayesinde banyolarda çok fonksiyonlu kullanım sağlıyor.

banyo yaşam alanı, konforlu banyolar, banyo dekorasyonu, şık ve rahat banyo tasarımı, banyo değişimleri, banyo duvar kağıdı, banyo ahşap kaplamalar, çıta uygulaması, seramik, seramik boyama, radyo ve müzikli duş sistemleri, küvet sistemleri, banyo aynası, banyoda aydınlatma nasıl olmalı, şık bir banyo nasıl, banyo tadilatı nasıl, dekorasyon, dekorasyon blogu, dekorasyon sitesi, ev dekorasyonu, deko blog, dekor blog, dekorasyon blogger, Banyo, Konforlu Bir Yaşam Alanına Nasıl Dönüşür

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun