Bakır ve Pirincin Efendisi: Tom Dixon

Parlak bakır ve pirinç kaplama sarkıtlar denilince akla ilk gelen isimdir Tom Dixon…Tasarım alanındaki serüveni, 1983’te motosikletiyle Londra’da kaza yapınca motosikletini tamir etmeye çalışırken kaynak yapmayı öğrenerek ve D.I.Y. tarzını ortaya çıkararak başlamıştır. Londra’da sokaklarından topladığı metal hurdaları ve inşaat artıklarını atölyesinde derleyerek, zanaatkarlıktan zamanla tasarımcılığa geçiş yapmıştır.

Ürünlerinde parlak bakır, pirinç, alüminyum, cam, demir, ayna, mermer ve ahşap gibi doğal malzemeleri kullanan tasarımcı, alanında son dönemlerde sürdürülebilirlik ve doğaya geri dönüş temasını en çok benimseyen tasarımcıların başında gelmektedir.

Dekorasyon ve iç mekan tasarımıyla biraz ilgilenenler özellikle aydınlatma tasarımlarına mutlaka dikkat etmiştir. Hatta daha önce yayınladığım ”Bakır Sarkıtlar” ile ilgili yazımın görsellerinde de bu tasarımlara yer vermiştim.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun