Trend Alarmı: Ayna Kaplama Duvarlar

Geçtiğimiz hafta, mobilya fuarı ziyaretim sonrası yayınladığım postları takip edenler hatırlayacaktır. Dekorasyonda yükselen son trendleri ve ayna kaplama duvarlar hakkında gözlemlerim olmuştu. Okumayan varsa buradan ulaşabilirler.
Şimdi herkes evindeki aynalara şöyle bir baksın. Bunları salonlarımızdaki konsollarımızın üzerine, antrelerimize ya da yatak odalarımıza, çerçevelerin arasına sıkıştırıp aksesuar niyetine kullanıyoruz değil mi?
Fakat artık aynalar bulundukları minik çerçevelerden sıyrılıp, temsili bir aksesuar olmaktan çıkıyor ve duvarlarımızda devasa boyutlarda yer alıyor. Böylece hem mekanımıza derinlik verip daha büyük algılanmasına sebep oluyor, hem de az ışık alan ortamlar için ışıl ışıl bir görüntü sağlıyor.
İşte size ayna kaplama duvarlarla ilgili bir kaç örnek ve teknik…
Yukarıdaki fotoğrafta sanki salon sol tarafa devam ediyormuş gibi gözüküyor. Bu derinliği çerçevesiz ve yekpare yerleştirilmiş dev aynamız sağlıyor.
Bu fotoğraftaki ayna 3 bölümden oluşup kanal açma tekniğiyle yapılmıştır.
Son yıllarda bir çok evde en çok rastladığım çeşit, bu fotoğraflardaki gibi baklava kesim bizotelili modeller oluyor. Büyükleri de var, küçükleri de. Genellikle aynaların önüne konsollar yerleştiriliyor. Daha çok klasik tarz mobilya kullananların tercih ettiği bir modeldir kendileri.
 Yatak odalarına uygulanma şekline bir örnek. İster makyaj masanızı koyduğunuz duvara isterseniz de bu fotoğraftaki gibi yatak başlığınızın arkasına yerleştirebilirsiniz.
Asimetrik kesimler modern dekorasyonlar için çok şık bir seçim oluyor.
Eğer sizin de salonunuzun orta yerinde hoşlanmadığınız bir kolon varsa, resimdeki gibi ayna kaplama yapabilir, hem kolonu kamufle edebilir, hem de ışıl ışıl bir görüntü yakalarsınız.
Oksitlendirilmiş aynalar, mekanınızda dramatik bir etki sağlamınızı sağlar.
 Çerçeve dönülmüş tavandan yere kadar aynalara örnekler…
Bu iki fotoğrafta da koltuklar, aynaların hemen önüne koyularak  hem pencerelerden gelen ışığı dağıtmaya hem de mekanı iki katı büyük göstermesini sağlamış.
 Benim tercihim ise yine bizoteli uygulanmış tuğla görünümlü aynalar.
Sizce de çok hoş durmuyorlar mı?
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun