Decorideatr: Sibel Çikler Demirci

Merhaba herkese

DekoBlogosfer‘ den bir kaç gün önce sizlere bahsetmiştim hatırlıyorsanız.

Tanışma serimize ilk zamanlarda yazılarıyla kendisini tanıdığım, sonralarında da komşu olduğumuzu tesadüfen öğrendiğimiz, tam bir ‘Fleur De Lis’ hayranı decorideatr’nin  yazarı sevgili Sibel ile başlıyoruz.

decorıdwa
1- Merhaba Sibel, seni kısaca tanıyalım mı?

Merhaba. İngiliz Dili ve Edebiyatı’ ni sonsuz bir keyifle bitirip, üstüne işletme masterı yapmış, onunda üstüne 6 yıl ortağı olduğum alüminyum profil üretim fabrikasında yöneticilik yapmış biriyim. Her ne kadar isim ağır sanayi gibi görünse de hep estetik tarafı ağır basan inşaat ve dekorasyon unsurlarıydı urun gamımızdakiler. O yüzden hep içimde olan dekorasyon aşkı iyice pekiştikten sonra profesyonel hayatımdaki bir dönüşümle o sayfayı kapatıp bloggerlık hayatıma başladım. 2.5 yıldır durmadan yazıyorum, paylaşıyorum, ev tekstil ürünlerimi sunuyorum ve dileyenlere dekorasyon danışmanlığı veriyorum.
2- Blog yazma fikrin nasıl doğdu?

Aslında ilk soruda tüyoyu vermişim:))  o dönüşüm evresinde sektörümün ve evlilik hazirlik donemimin cakismasi dekorasyonu kendi uygulama alanima dahil etmeme öncü oldu. Yıllardır biriktirdiklerimi kendi zevkimle harmanlayıp insanlarla paylaşmalıydım ve buradan hareketle blogumu açtım.
3- Sence bir blogda daha çok içerik mi önemli? Tasarım mı?

Kesinlikle içerik! Güzel bir tasarima bir gün tıklar bakarsin, ikinci gün en cok bir arkadaşına gösterir ” bak ne guzelmis ” dersin ve biter. Ama içerik etkileşimdir ve süreklidir. Merakı ve ilgiyi içerik canlı tutar.
4- Şık bir sofrada olmazsa olmazların nelerdir?

İste benim sorum :))) Sofra kaliteli bir parfum gibi olmalıdır bence. İlk carpici etkiyi canlı cicek yapmalıdır, bu ust nota… Orta nota yemek takımı, masa örtüsü ve peçete gibi ekipmanların uyumu olmalidir. Ve asil kokuyu veren alt notayi da lezzetli bir menu tamamlamalıdır.
5- Dekorasyonda rahatlık mı? Şıklık mı?

İyi kotu tartışılır ancak ben hicbir detayda şıklıktan ödün  veremiyorum. Rahat olsun da şık olmasa da olur demem hiçbir dekorasyon alanında. Rahatlık bir adim geridedir bende.
6- Nasıl bir öğrenciydin?

Matematik ve fen alanlarında vasatin altiyken dil ve sozel derslerinde sahaneydim. Ve itiraf; biraz son dakikacıydım.
7- Günlük hayatta en sık kullandığın kelime/kelimeler?
”Kesinlikle ve aynen” sanırım :))

 

Sevgili Sibel’e konuk olduğu ve kendini tanıttığı için teşekkür ederiz.

Eğer siz de DekoBlogosfer’e kendinizi tanıtmak istiyorsanız, info@dekoblog.com’dan ulaşmanız yeterli…

 

 

2 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Bültenimize abone olun